FAQ

Zapoznaj się z działem FAQ
Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas lista pytań i odpowiedzi, odpowie na Twoje pytania.

Często Zadawane Pytania - FAQ

Sprawdź jak możesz rozwiązać swoje podstawowe problemy lub zadaj nam pytanie, postaramy szybko udzielić odpowiedzi.

Jest to technologia aktywnej produkcji energii elektrycznej z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego

Instalacja fotowoltaiczna produkuje energię przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych oraz temperatury otoczenia. Natomiast, jedynym warunkiem ich pracy, jest obecność promieniowania słonecznego. W miesiącach zimowych instalacja fotowoltaiczna wytwarza mniej energii niż latem, zwykle jest to około 30% produkcji w porównaniu do okresu letniego.

Chociaż moduł PV wytwarza moc pod wpływem promieni słonecznych, wiele innych elementów jest niezbędnych do prawidłowego prowadzenia, kontroli, konwersji, dystrybucji i przechowywania energii wytwarzanej przez instalację. W zależności od wymagań funkcjonalnych, główne komponenty są stałe: moduły PV, przetwornica DC-AC (inwerter), okablowanie oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe zarówno po stronie prądu stałego (DC), jak i prądu przemiennego (AC). Dodatkowe elementy mogące stanowić instalację PV to baterie akumulatorów, kontrolery ładowania baterii oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają na uzyskanie wielu korzyści – to rozwiązania opłacalne pod względem finansowym, bezpieczne dla środowiska oraz dające możliwość uniezależnienia się od zewnętrznych dostawców energii (i, co za tym idzie – dyktowanych przez nich cen). Samodzielna produkcja prądu może obniżyć rachunki za prąd w skali roku do 90%

Moduły fotowoltaiczne zanim zostaną wprowadzone na rynek są poddawane ścisłej kontroli oraz różnym testom, dlatego ich awaryjność jest bardzo niska. Producenci dają gwarancję od 10 do 12 lat na panele fotowoltaiczne oraz 20 do 25 lat na spadek mocy.

Koszt instalacji zależy od jej mocy zainstalowanej oraz zastosowanych materiałów (paneli i inwertera) Im większa instalacja tym cena jednostkowa instalacji maleje. W celu uzyskania wyceny zapraszamy do kontaktu z naszą Firmą. Zapewniamy bezpłatny audyt, który określi, jaka moc przyłączeniowa będzie potrzebna.

Moduły fotowoltaiczne nie potrzebują specjalnej pielęgnacji. Szkło pokrywające panele powoduje, że większość zabrudzeń jest zmywane przez deszcz, jednakże przynajmniej raz lub dwa razy do roku, zalecane jest przemycie paneli wodą zdemineralizowaną lub miękka wodą jeżeli jest taka potrzeba. Ogólnie deszcz jest naturalnym czynnikiem myjącym i nie zaleca sie samodzielnego czyszczenia – odstępstwem są mocne zabrudzenia np. odchodami ptaków lub zalegające liście.

W przypadku instalacji fotowoltaicznych o efektywności i bezpieczeństwie decyduje jakość wykonania oraz montażu instalacji. Warto w tym zakresie podjąć współpracę z doświadczonym  instalatorem, który używa wysokiej jakości komponentów. Elektrownia ma funkcjonować 25 lat i więcej..

Mamy wieloletnie doświadczenie

Pytaj naszych doradców technicznych - postaramy rozwiązać Twój problem

15 649 20 65