Elektrownie słoneczne

INWESTUJ W DARMOWY PRĄD ZE SŁOŃCA

początek wyzwania

Planujesz instalację fotowoltaiczną

Niezależnie od wielkości twojego domu czy firmy, poszukujesz oszczędności na rachunkach za prąd i ogrzewanie. Zadajesz sobie pytania: Co z tego będę miał? Czy warto być energooszczędnym? Koszty energii elektrycznej możesz zredukować już od momentu zamontowania instalacji. Dzięki temu:

  • Wyprodukujesz własny prąd i obniżysz rachunki
  • Uniezależnisz się od wzrostu cen energii
  • Zwiększysz wartość swojej nieruchomości

Co wybrać ? Dobra informacja:
Mamy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb !

INTELIGENTNE SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE

Zmieniamy energię słoneczna na darmowy prąd

Jak i kiedy produkujemy prąd i co z nim robimy?

Najwięcej prądu generujemy podczas słonecznych dni. Elektrownia słoneczna jest w stanie wyprodukować taką ilość energii, która zaspokoi zapotrzebowanie przez resztę roku. Część z tej energii zużyjemy na bieżące potrzeby (około 30-35%), a nadwyżkę wysyłamy do sieci energetycznej (użytkownicy domowi) . Firma energetyczna magazynuje naszą energię i wtedy, kiedy jej potrzebujemy (wieczorami i nocą) oddaje nam do 80%. To właśnie nazywamy systemem upustów. W przypadku firmy większość energii zużywamy wciągu dnia.

fotowoltaika, panele solarne, produkcja prądu, instalacja, energia elektryczna, produkcja prądu, odnawialne źródła energii, zysk, oszczędności, elektrownie słoneczne, i-bs.pl

Twój dom – Twój komfort i niezależność energetyczna

Maksymalne wykorzystanie energii solarnej na potrzeby wytwarzania prądu,
ciepła i mobilności oraz inteligentne zarządzanie przepływem energii – to nie przyszłość tylko teraźniejszość, to mądre inwestowanie w swoją niezależność.

Zmniejszysz swoje rachunki za energię elektryczną nawet do 90%. Produkujesz prąd ze słońca i zasilasz nim wszystkie urządzenia w domu. Może uzyć również do ogrzewania domu i ciepłej wody uzytkowej np. z wykorzystaniem pompy ciepła.

Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną nie tylko oszczędzasz, ale również dbasz o środowisko.

korzyści

  • Urządzenia domowe bądź firmowe w pierwszej kolejności będą pobierać energią elektryczną wytworzoną w Twojej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu znacznie zredukujesz opłaty za prąd.
  • Panele fotowoltaiczne mają żywotność ponad 30 lat. Inwestując w instalacje zabezpieczasz swoją rodzinę (lub firmę) na długie lata w stabilne, ekologiczne i darmowe źródło energii.
  • Fotowoltaika oznacza także większą swobodę i niezależność energetyczną. Optymalny dobór instalacji ochroni Cię (lub Twoją firmę) przed potencjalnymi podwyżkami cen energii elektrycznej.
  • System fotowoltaiczny jest całkowicie bezobsługowy – zarówno produkcja energii, jak i jej przesył odbywa się w sposób automatyczny.
Ukończonych projektów
paneli PV
okablowanie PV (km)
Godzin pracy

O co często pytają inwestorzy ?

Po pierwsze warto zorientować się, czy połać dachowa, na której zamierzamy zamontować panele, ma dostateczną powierzchnię, a po drugie czy jest skierowana na południe.

Kierunek południowy jest najbardziej optymalny, ale nie jest to czynnik warunkujący możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej.

Alternatywą jest instalacja na gruncie.

Wyprodukowaną przez instalacje fotowoltaiczną energię elektryczną zużywasz w pierwszej kolejności na własne potrzeby.

W przypadku niewykorzystania energii (klienci domowi) trafia ona do sieci, która jest naszym magazynem energii. Zbilansowanie nadwyżki energii z energią pobraną z sieci jest możliwe dzięki licznikowi dwukierunkowemu. Z sieci odbieramy swój zapas pomniejszony o 20 lub 30 % w zależności od mocy naszej elektrowni fotowoltaicznej.

Elektrownie do 50 kW podłączamy do sieci na podstawie zgłoszenia. Operator sieci instaluje licznik dwukierunkowy, który ma za zadanie zliczać, ile energii wygenerowała instalacja fotowoltaiczna, a ile energii zostało pobranej z sieci. Koszt instalacji takiego licznika pokrywa operator systemu dystrybucyjnego.

Dział zielonej energii I-BS.pl pomaga w przygotowaniu kompletnej dokumentacji, potrzebnej do złożenia do swojego operatora.

Masz pytania ?

Skontaktuj się z nami, nasz ekspert oddzwoni do Ciebie.