Magazyny energii - IBSENERGIA.PL
Magazyny energii
Produkuj, magazynuj i wykorzystuj elastycznie
energię słoneczną
Dołącz do reEwolucji energetycznej z I-BS.pl

przede wszystkim niezależność

Magazyn energii? Sprawdź dlaczego warto!

Magazyny energii do fotowoltaiki przechowują energię, którą wyprodukuje Twoja instalacja fotowoltaiczna, a Ty możesz korzystać z niej, kiedy tylko potrzebujesz – w nocy lub podczas ekstremalnych warunków pogodowych. Taki akumulator może być wielokrotnie użytkowany – ładowany prądem elektrycznym i rozładowywany.

W dzień elektrownie słoneczne wytwarzają prąd. Oczywiście przy założeniu, że na zewnątrz panują sprzyjające warunki, a cała instalacja PV wyposażona jest w urządzenia o odpowiednich parametrach. W takiej sytuacji system sprawdza, czy cała wytworzona energia elektryczna może być wykorzystana do zasilania różnego rodzaju urządzeń w gospodarstwie domowym. Wszelkie powstałe nadwyżki energii są natomiast wykorzystywane do naładowania akumulatora do fotowoltaiki. Jeśli magazyn energii jest już pełen, nadmiar energii elektrycznej może zostać przekazany do sieci energetycznej, z którą inwestor ma podpisaną umowę.

W nocy lub w czasie niskiej produkcji energii elektrycznej, gdy elektrownia wytwarza niewielką ilość energii słonecznej lub nie wytwarza jej wcale, niedobory prądu pobierane są z przydomowych magazynów energii. Po rozładowaniu baterii fotowoltaicznej wszelkie brakujące ilości energii elektrycznej mogą być pobierane z sieci.

Inwestycja w akumulatory do fotowoltaiki jest racjonalnym rozwiązaniem, gdyż instalacje fotowoltaiczne, które nie mają możliwości magazynowania energii, przesyłają nadwyżki do lokalnej sieci energetycznej, a gdy panele fotowoltaiczne nie wytwarzają wystarczającej ilości energii na bieżące potrzeby danego użytkownika, konieczne jest dostarczenie energii elektrycznej z sieci, co wiąże się z kosztami.

Niższe koszty energii elektrycznej

Większa niezależność

Gwarancja zasilania

Energia elektryczna także w nocy

Instalacja fotowoltaiczna wytwarza energię elektryczną w ciągu dnia, gdy świeci słońce. 

W  typowym domu zapotrzebowanie na energię jest największe o poranku i wieczorem czyli właśnie wtedy, gdy wytwarzana jest niewielka ilość energii.

Aby wykorzystać jak najwięcej energii wytwarzanej ze słońca zamiast drogiej energii z sieci energetycznej, możesz planować zużycie energii na czas, gdy świeci słońce lub magazynować energię z instalacji PV i wykorzystać ją kiedy nie świeci słońce.

Zasilanie w przypadku awarii - magazyn energii

W czasie awarii sieci energetycznej większość instalacji fotowoltaicznych automatycznie odłącza się od sieci i wyłącza.

Falownik z funkcją zasilania rezerwowego w połączeniu z akumulatorem umożliwia pracę instalacji PV także wtedy, gdy  jest ona odłączona od sieci energetycznej. Możesz dalej korzystać z wyprodukowanej wcześniej energii elektrycznej.

Magazyn energii - zasilanie przez całą dobę

Dzięki zastosowaniu magazynów energii możesz  wykorzystywać ją w  domu wieczorem i w nocy, gdy Twoja elektrownia słoneczna nie produkuje prądu.  

Zarządzanie, monitoring, magazynowanie

Fotowoltaika z magazynem energii