15 października 2018 r. wraz z Zarządem firmy Halmar Sp. z o.o. oficjalnie uruchomiliśmy instalację fotowoltaiczną wykonaną w oparciu o system SolarEdge. Przewidywana roczna produkcja energii to aż 195 MWh. Instalacja, została pozytywnie odebrana przez zakład energetyczny i już produkuje prąd.

Elektrownia została wykonana w oparciu o:

  • panele fotowoltaiczne Q-Cells 280W
  • inwertery SolarEdge 27.6
  • optymizery mocy SolarEdge P600

W instalacji zastosowano komponenty najwyższej jakości. Panele Q-Cells zapewniają wysoki poziom konwersji niezależnie od pogody, nawet przy bardzo niskim poziomie naświetlenia. Dodatkowo posiadają zabezpieczenia, które chronią przed zwarciami.

Zastosowany system SolarEdge optymalizuje moc systemu fotowoltaicznego już na poziomie paneli i przekazuje dane dot. wydajności do portalu monitorującego SolarEdge. Umożliwia to inwestorowi śledzenie produkcji poszczególnych paneli w realnym czasie przez przeglądarkę internetową. Optymizer mocy gwarantuje maksymalny uzysk energii – nawet o 25% więcej niż w przypadku innych systemów, z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

Instalacja posiada 12 letnia gwarancję na produkt i 25 letnia na moc.

Firmie Halmar Sp. z o.o. gratulujemy wyboru oraz kroku w stronę niezależności energetycznej i życzymy samych słonecznych dni.

Zobacz jak w czasie rzeczywistym wygląda produkcja (dane dotyczą części instalacji):

Udostępnij ten post:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin