elektrownie słoneczne

Od 25.11.2019r. instalacje domowych elektrowni słonecznych z 8% VAT

Myśląc o obniżeniu swoich rachunków za prąd elektryczny pierwszym krokiem jest instalacja z 8% podatkiem VAT oraz zwolnienie z podatku dotacji. Czy to możliwe ? Teraz Tak

„Elektrownia słoneczna z 8% VAT dla instalacji na gruncie i budynku gospodarczym”

Na podstawie obowiązujących obecnie przepisów prawa, instalacja fotowoltaiczna zlokalizowana wyłącznie na dachu budynku jest objęta 8% podatkiem VAT, a instalacje zlokalizowane poza dachem budynku mieszkalnego, czyli na gruncie, czy lub na dachu budynku gospodarczego objęte są 23% stawką podatku VAT.

Ta sytuacja zmienia się 25 listopada 2019, bo od tego dnia będzie już obowiązywała ujednolicona stawka podatku VAT na instalacje fotowoltaiczne funkcjonalnie związane z budynkiem o powierzchni do 300 m2. Wszystkie takie systemy będą opodatkowane podatkiem VAT na poziomie 8%.

Najważniejsze zmiany to:

– ujednolicenie wysokości podatku VAT – 8% dla instalacji PV na dachu budynku mieszkalnego oraz na terenie posesji właściciela instalacji (na gruncie, na budynkach gospodarczych);

– zwolnienie z podatku dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w tym na instalacje fotowoltaiczne w programie Mój Prąd.

Więcej informacji udziela nasz dział IBSENERGIA, zapraszamy planujących inwestycję do kontaktu.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn