Program "Mój prąd" już dostępny dla naszych instalacji. Skorzystaj i obniż koszt swojej elektrowni o 5 tys. złotych - IBSENERGIA.PL

Program “Mój prąd” już dostępny dla naszych instalacji. Skorzystaj i obniż koszt swojej elektrowni o 5 tys. złotych

5000 zł w programie "Mój prąd" już dostępne dla naszych elektrowni słonecznych!

 

Rozpoczęliśmy nabór wniosków do programu “Mój prąd”, w którym będzie można pozyskać dotacje na domowe instalacje fotowoltaiczne w wysokości do 5000 zł. Pierwsze instalacje u naszych klientów już są w trakcie realizacji.

Zgodnie z zasadami ogłoszonymi przez rząd dla programu “Mój prąd” osoby fizyczne instalujące domowy system fotowoltaiczny o mocy od 2 kW do 10 kW mogą liczyć na dotację w wysokości do 5 tys. zł, przy czym dotacja nie może przekroczyć 50 proc. kosztu kwalifikowanego. I-BS.pl dział zielonej energii prowadzi nabór wniosków dla naszych instalacji.

Koszty kwalifikowane, obejmują w programie zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, mogą zostać poniesione już od dnia 23 lipca 2019 r., przy czym liczy się nawet nie sama data wstawienia faktury. NFOŚiGW przyjął, że datą poniesienia wydatku będzie data opłacenia faktury.

Dofinansowana w programie “Mój prąd” inwestycja nie może być zakończona przed ogłoszeniem naboru, natomiast projekt musi zostać zrealizowany w momencie składania wniosku o dotację.

Oznacza to, że wnioski o dotację mogą być składane po zakupie i montażu instalacji PV, podpisaniu umowy z dystrybutorem energii i zainstalowaniu przez niego licznika dwukierunkowego. Zgodnie z zasadami programu “Mój prąd” ten etap ma być równoznaczny z zakończeniem inwestycji.

Beneficjent dotacji z “Mojego prądu” zostanie zobowiązany do zgody na ewentualne przeprowadzenie kontroli instalacji w okresie 3 lat od dnia wypłaty dofinansowania.

Mniej formalności

Osoby chcące skorzystać z dotacji zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi. Dobierzemy odpowiednią instalacje, przygotujemy dokumenty i wykonamy inwestycję. Dodatkowo w ofercie I-BS.pl jest bezpłatna usługa konsultacyjna. Dobór instalacji, dedykowane finansowanie poprzez niskooprocentowane kredyty (koszty oprocentowania w skali roku to około 3 %) na zakup fotowoltaiki i pomp ciepła oraz dokumentacja przyłączeniowa dla Prosumenta po wykonaniu instalacji elektrowni słonecznej.

Więcej informacji o uldze inwestycyjnej 5000 zł w programie “Mój Prąd”:

zadzwoń 15 649 20 65 lub napisz maila biuro@ibsenergia.pl, dh@i-bs.pl

Korzystaj z NAJLEPSZEJ i NAJTAŃSZEJ ENERGII POD SŁOŃCEM